Haber

Ümit Özdağ: “Muharrem İnce ittifaktan 24 saat önce ayrıldı”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir televizyon programında ‘Muharrem İnce’nin 24 saat önce ittifaktan ayrıldığını’ duyurdu. Başka bir televizyon programına katılan Muharrem İnce, ‘Ben kimsenin yedek adayı değilim. Henüz bir ittifak kurmadık” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Kendisini aday olarak görüyor ama halk yoğun bir şekilde Mansur Yavaş ismini talep ediyor, Mansur Yavaş’ı aradığımda Muharrem İnce’ye Muharrem İnce sorulmuştu” dedi. “Böyle bir tepki verebileceğini tahmin etmiştim,” dedi.

Muharrem İnce: “Ben kimsenin yedeği değilim”

Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında kimsenin yedek aday olmadığına değinerek, şunları söyledi:

‘Ben kimsenin yedek adayı değilim. Ümit Özdağ ile görüştük, aradım. kaba olduğunu söyledim. Bu yanlış değil. Sonra bir açıklaması daha var, Meral Akşener ve Muharrem İnce’yi belediye önüne davet ediyor. Belediyede iş başvurum yok. İşe gidecek havamda değilim. Mansur Yavaş’ta başka bir partinin belediye başkanı. Bunu siyasi kabalık olarak görüyorum, hatasız değil. Partiyi neden kurdun o zaman? Biz bu partiyi 3-5 milletvekili pazarlığı yapmak için kurmadık. Henüz bir ittifak kurmadık. Vatan Partisi’ni tek başına seçime hazırlamak ve cumhurbaşkanı adayımızı belirlemek için bu ayın 12’sinde sandıkları üyelerin önüne koyacağız. Hâlâ zaman var, görüşürüz elbette.’

korfez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu