Eğitim sistemi değişti mi? Eğitim sistemi nasıldı? Okul günleri değişti mi?
![](https://haber-basyayla.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/egitim-sistemi-degisti-mi-egitim-sistemi-nasildi-okul-gunleri-degisti-mi-OyIGtm3G.webp)
Eğitim sistemi değişti mi? Sorusu internette başta öğrenci ve veliler olmak üzere birçok kişi tarafından sorgulanıyor. İnternetteki tartışmalara göre okulların 5 günden 4 güne düşeceği konuşuluyor. Peki eğitim sistemi değişti mi? En çok araştırılanların ortasında. Peki eğitim sistemi değişti mi? Eğitim sistemi nasıldı? Okul günleri değişti mi?
EĞİTİM SİSTEMİ DEĞİŞTİ Mİ?
Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi, 4 günlük çalışma sisteminin Avrupa ülkelerinde denendiğini duyan çok sayıda vatandaşın Türkiye’de bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağını merak etmesiyle oluştu. Sistemle ilgili Türkiye’de birçok çalışanı memnun edecek rastgele bir gelişme yok. Haftanın 4 günü öğrencileri mutlu edecek, öğretmenleri biraz dinlendirecek okul sistemiyle ilgili şu anda alınmış bir karar yok. Okullarda eğitim ve öğretim haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) devam etmektedir. Cumartesi ve Pazar resmi tatil günleridir.